Oluline info Indiasse reisimisel

Indiasse reisimine

HETKEL OLULINE!

Maski kandmine või näo katmine muul viisil on kohustuslik avalikes kohtades, transpordivahendites ja tööl. Eri osariikides võivad kehtida täiendavad liikumispiirangud.

Ostes piletid, palun lugege väga tähelepanelikult täpset infot lennufirmade kodulehtedel (nõuded, registreerimised, Covid-19 testi tegemine jms).

Rahvusvahelised regulaarlennud on hetkel peatatud. Alates juulist on India loonud nn õhumullilepingud mitmete riikidega, muuhulgas Saksamaa, Prantsusmaa ja Hollandiga jt riikidega ning nende lepingute alusel saavad mõlema riigi lennuettevõtjad teatud piirangutega rahvusvahelisi lende korraldada. Lennud on leitavad lennufirmade kodulehtedel.

RIIKI SISENEMINE

India siseministeerium on kehtestanud uued suunised, mis lubavad vaid teatud kategooria välisriikide kodanikel Indiasse reisida. Teave kategooriatest ja viisamenetlusest on leitav India migratsioonibüroo kodulehelt. Täpsustavate küsimustega palun pöörduda India saatkonna poole.

Kõik rahvusvahelised reisijad, kes saabuvad Indiasse lendudega Euroopast, Ühendkuningriigist või Lähis-Idast peavad esitama enne reisi COVID-i enesedeklaratsiooni vormi Air Suvidha -portaalis (www.newdelhiairport.in) ja on kohustatud deklareerima oma reisiajaloo viimase 14 päeva jooksul ning laadima üles 72 tundi enne reisi tehtud negatiivse PCR testi tõendi.

Indiasse saabumisel on kohustuslik karantiin (Algoritm Indiasse sisenemisel). Reisimisel on vajalik omada mobiiliäppi Aarogya Setu.

Riiklikud karantiinijuhised (20.10.2020)

India viisa küsimustega palun pöörduda FRRO e-teeninduskeskustesse https://indianfrro.gov.in/eservices/ https://indianfrro.gov.in/eservices/ 

Rangemad turvameetmed põhjustavad viivitusi nii lennujaamades kui üldiselt reisides. Reisijatel soovitame varuda rohkem lisaaega kui tavaliselt.

India valitsuse ametlikult koroonaviiruse leheküljelt leiab hädaabinumbrid, info täpsetest reisihoiatustest, karantiiniga seonduvast ja kõik muu vajaliku info.

TURVALISUS

Terrorismi oht on kõrge kogu riigis. Soovitame vältida reisimist Assami, Tripura, Jammu ja Kashmiri osariikidesse. Viimase puhul on vajalik eriluba.

Reisimiseks mitmetesse piirkondadesse nagu näiteks Sikkim, Manipur, Arunachal Pradesh ning Andamani ja Nicobari saartele on vaja ametivõimude eriluba. Lisainfo.

Julgustame kõiki Indiasse reisijaid lugema kohalikke uudiseid ja ametivõimude korraldusi. Üldiselt on Indias reisimine ohutu.

  •  Säilitage ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes ning ärge jätke neid järelvalveta. Eriti tähelepanelik ja valvas tuleb olla eriti rahvarohketes kohtades.
  •  Rongiga reisijatel soovitame lisada pagasile lukustatav kett, et siduda pagas ööseks voodi külge. Reisi broneerimine on soovitatav teha hotelli või usaldusväärse reisibüroo kaudu.
  • Naiste, sealhulgas välismaalaste vastu suunatud ahistamise ja vägivalla juhtumid on viimasel ajal suurenenud nii suuremates linnades kui ka turismisihtkohtades üle kogu riigi. Naistel on hea olla valvas üksi liikudes, eriti pimedas ning ühistransporti ja rikšasid kasutades.
  • Passi kaotamisest või vargusest tuleb sündmuskohal kohe politseid teavitada. Enne reisi tehke koopiad peamistest dokumentidest (pass, lennupiletid jms) ja hoidke neid originaalidest eraldi.

Indiasse reisimisel palume tähele panna, et Indias on satelliittelefonide omamine ja riiki toomine ilma India ametivõimude eelneva loata ebaseaduslik. Lisateavet satelliittelefonide kasutamise kohta leiate India kommunikatsiooniministeeriumi telekommunikatsiooniosakonna veebilehelt. India ametivõimude eelnevat luba võib vaja minna ka teiste seadmete nagu kuulamis- või salvestusseadmete, raadiosaatjate, võimsate kaamerate või binoklite ning droonide riiki toomisel. Fotoaparaatide ja binoklite kasutamine võib olla keelatud sõjaväeobjektide, valitsushoonete, lennujaamade ja raudteejaamade vahetus läheduses. Seaduse rikkumisel võidakse kohaldada väga raskeid karistusi, ka kinnipidamist.

LIIKLUS

India maanteeliiklus on vasakpoolne.

Suuremate linnade vahelised riiklikud maanteed on autosõiduks sobivad, ehkki teed on sageli kitsad ja halvas seisukorras. Linnade vahelised vahemaad on pikad. Oma auto või rendiautoga reisimine on üsna raske ja ohtlik. Liikluseeskirju ei järgita ning tihti määrab teeõiguse sõiduki suurus. Liiklus hõlmab halvas seisukorras sõidukeid, loomi ja teeäärseid elanikke. Öösel sõitmine pole soovitatav. Rongiga reisimine on turvalisem, ehkki rongidega juhtub aeg-ajalt õnnetusi. Taksodes ja rikšades on küll arvestid, kuid nende funktsionaalsusele ei saa alati loota. Reisi hinnas tuleb eelnevalt kokku leppida. Hästi toimiv ja soodne on Uber’i kasutamine.

TERVIS JA ARSTIABI

India pealinna New Delhit peetakse õigustatult üheks saastatumaks linnaks maailmas ning ka paljude teiste suuremate India linnade õhukvaliteet on halb. Novembrist veebruarini on olenevalt ilmast soovitav kasutada maski. Õhusaaste koormab südant ja hingamiselundeid ning võib põhjustada limaskestade, naha ja silmade ärritust.

Väljas söömisega tuleb olla ettevaatlik. Tänavatoitu süüa vaid omal vastutusel. Kõige olulisem ettevaatusabinõu haiguste vastu on korralik hügieen, see kehtib vee, toidu ja käte pesemise kohta. Indias on kõige tavalisemad vee ja toidu kaudu levivad haigused: A-hepatiit ja mitmesugused kõhuhädad. Äkilise kõhulahtisuse kõige tavalisem põhjus on kolibakter või viirus, levinud on ka algloomadest (amööb, parasiit) põhjustatud kõhuprobleemid. Tõsiselt tuleb võtta loomade hammustusi. Tuberkuloos on kasvav probleem. Mussoonihooajal kaitsevad sääsehammustuste vastu sääsetõrjevahendid ja korralik riietus, et vältida Dengue ja Chikungunya juhtumeid.

Soovituslik reisile kaasa võtta reisiapteek. Ravimeid müüakse tihti pakenditeta ja ilma annustamisjuhisteta. Müügil on palju võltsitud ravimeid, mille kasutamine võib olla ohtlik. Samuti tuleb ettevaatlikult suhtuda antibiootikumidesse, mida apteekides kõigi haiguste vastu pakutakse.

India riiklike haiglate hügieenitase ei vasta Eesti haiglatele ning erahaiglate hinnad on olulisemalt kallimad. Kui teil on mõni krooniline haigus, reisite ohtlikesse piirkondadesse või tegelete ekstreemspordiga, täpsustage oma kindlustuskatet ja kehtivust. Haigestumise või surma korral kodumaale tagasitoomine on keeruline ja kallis ilma tervikliku reisikindlustuseta. Samuti ei pruugi ravi alati olla võimalik ilma eelneva ettemakseta.

Täpsustage enne reisi nakkushaiguste olukorda ja vaktsineerimise soovitusi sihtkohas.

SEADUSED JA TAVAD

Indias on soovituslik riietuda konservatiivselt. Turistide asustatud kohtades, näiteks Goas on riietuskood siiski vabam. Naiste jaoks võivad lühikesed seelikud ja püksid ning napid topid meelitada vaid soovimatut tähelepanu ja viia probleemsetesse olukordadesse. India mehed ei kanna ka lühikesi pükse. Liberaalne käitumine võib esilekutsuda pahameelt.

Religioossetes kohtades tuleb jalanõud jätta ukse taha või nn kõrvalasuvasse lattu. Sõltuvalt usundist peab pea olema kaetud peakatte või salliga. Jaini templitesse ei tohi tuua loomset päritolu tooteid (näiteks nahkrõivaid). Religioonil on Indias keskne osa, seetõttu on väga oluline seda mõista ja suhtuda usuküsimustesse austusega.

Isegi väikestes kogustes narkootikumide omamise eest mõistetakse Indias pikki vanglakaristusi. Viimasel ajal on ringluses olnud väga ohtlikke narkootikume, mille kasutamisel on olnud erakordselt tõsised tagajärjed.

LOODUSLIKUD OHUD

Kliima on India suuruse tõttu väga erinev, ulatudes Himaalaja mägistest oludest kuni Rajasthani kõrbeteni ja Lõuna-India troopikani. Suvel esineb tugev põud, mussooni ajal eriti riigi kagu- ja lääneosas tugevad vihmahood ning üleujutused. Rannikualasid laastavad tihti troopilised tsüklonid. India asub maavärinavööndis.

India Meteoroloogiaamet

HÄDAABINUMBRID

Üldine hädaabinumber 112

 

REISI TARGALT!