Kultuurisuhted

Kahe riigi kultuurisuhted on head ja mitmekülgsed.

Film

Eesti filmid on osalenud India filmifestivalidel. 2011. aastal osales Eesti esimest korda noortele suunatud EL kultuuripäevadel, kus näitasime filmi „Leiutajate küla Lotte“. Eesti saatkond käivitas 2014.a.  katusekino projekti, mille käigus on indialastel õnnestunud näha juba mitmeid Eesti filme, sealhulgas ka Oscarile kandideerinud „Mandariinid“.

Muusika

Eestis on juba traditsiooniks kujunenud Peeter Vähi organiseeritud idamuusika festival Orient, kus on kõlanud ka India muusika. Samuti on India muusikat ja tantsu Eestis tutvustanud Jazzkaar.

Kirjandus

03. märts 2012 toimus New Delhi raamatumessi raames „Kalevipoja“ hindikeelse tõlke „Kalevputra“ esitlus, kus  viibis ka Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. 17. mail 2012 esitleti „Kalevputrat“ India Vabariigi presidendile. Indias on ilmunud ka Doris Kareva, Jaan Kaplinski ja Andres Ehini luule hindikeelsed tõlked. 2012. aasta juulikuus osales Bangalore’i lasteteatrite festivalil Eesti klounidepaar Piip ja Tuut.

India on teinud mitmeid heldeid kingitusi Eesti Humanitaarinstituudile, Rahvusraamatukogule ja Tartu Ülikooli Orientalistika Keskusele, kinkides India ajalugu ja kultuuri tutvustavaid raamatuid.

Haridus

India on Eestile pakkunud stipendiume ITEC (Indian Technical and Economic Cooperation) programmi raames, mille kohta on võimalik täiendavat informatsiooni saada sihtasutusest Archimedes.

Eesti ülikoolides on viimastel aastatel suurenenud Indiast pärit välisüliõpilaste arv. 2016/2017 õppeaastal õppis Eestis 124 Indiast pärit välisüliõpilast.