Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Koroonaviirusega seotud reisisoovitus – INDIA, SRI LANKA, SINGAPUR, BANGLADESH

Välisministeerium palub kõigil, kes viibivad ajutiselt välismaal ja kellel on vaja tulla koju, kasutada veel sel nädalavahetusel ja järgmise nädala alguses ära viimaseid üksikuid võimalusi Eestisse naasmiseks.

Välisministeerium ja Eesti välisesindused jätkavad tööd selle nimel, et koostöös reisi- ja transpordifirmade ning teiste riikidega saada eestlasi veel viimaste väljuvate lendudega koju. Siiski tuleb arvestada, et võimalused on väga piiratud ja vähenevad reaalajas ning ükski lend pole tasuta. Kui teil on vaja Eestisse tagasi tulla, soovitame viivitamatult võtta ühendust transpordi- või reisifirmaga, et kontrollida, kas asukohast pääsemiseks on veel liinilende või reisifirma korraldatud lende. Kui need võimalused puuduvad ja jääte välisriigis hätta, palun andke endast märku lähimale Eesti saatkonnale või helistage välisministeeriumisse numbril +372 5301 9999.

Koroonaviirusega seotud reisihoiatuse osas soovitame jälgida meie Reisi Targalt portaali. Saatkond soovitab kõigil Indias viibivatel Eesti kodanikel registreerida Indias viibimine aadressil https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/.

 

INDIA

Kui te olete jätkuvalt Indias ja olete oma tagasilennu kavandanud järgmistele nädalatele, arvestage palun, et 22. märtsil alanud liikumiskeeld jätkub nii New Delhis kui kogu Indias kuni 14.aprillini.

Indias viibivatel turistidel tasub arvestada, et mitmed lennufirmad on oma lennud ajutiselt tühistanud. Saatkond soovitab olla ühenduses oma lennufirmadega.

India rahvusvahelised lennujaamad on hetkel suletud. Toimuvad vaid mõned erilennud. Indias on kõik osariigid ja uniooniterritooriumid liikumiseks suletud, kuid välismaalastele püütakse võimaldada liikumine Delhisse, et tagasi kodumaale pääseda.

OLULINE!! Erilendudele väljastab saatkond kinnituskirju, et Eesti kodanikud jõuaksid lennujaama (Palun võtke ühendust – consul.delhi@mfa.ee, andes teada oma nimi, sünniaeg, passi number, auto/bussi number ja võimalusel juhi nimi). Eelnevalt on vaja täpsustada, kas lennule pääsemiseks on vaja esitada ka arsti poolt “‘Fit to Fly’ tõend!

22-31. märtsist on peatatud kõik reisirongid, mh kohalikud äärelinna- ja postirongid. Piirang ei kehti vaid kaubarongidele. Ka teised ühistranspordteenused on keelatud. Sama kehtib mittevajalikele bussiühendustele, nii linnades kui osariikide vahel.

Jälgige Välisministeeriumi kodulehte: https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/. Seal on link võimalikest lennuühendustest, mida uuendatakse jooksvalt.

Kõikidel riigis viibivatel välismaalastel, kelle viisa on juba kehtivuse kaotanud või kaotab kehtivuse ajavahemikul 13.märts – 15.aprill, pikendatakse viisad TASUTA kuni 30.aprilliks  FRRO e-teeninduskeskustes

Juhul kui viisat ei pikendata, peavad inimesed tasuma riigist lahkudes trahvi.

India valitsuse ametlikult koroonaviiruse leheküljelt leiab hädaabinumbrid, info täpsetest reisihoiatustest, karantiiniga seonduvast ja kõik muu vajaliku info.

India osariikides on loodud kõnekeskused, kuhu soovitatakse pöörduda koroonaviirusega seotud küsimustega.

Kõik Indiasse sisenevad rahvusvahelised reisijad peavad esitama immigratsiooniametnikele nõuetekohaselt täidetud enesedeklaratsiooni vormi kahes eksemplaris ning läbima riiki sisenedes üldise tervisekontrolli määratud tervishoiupunktis.

Covid-19 testimiskohas Indias

Karantiini suunised

Hetkel on maismaapiirid sulgenud välismaalastele Karnataka, Punjabi, Andamani ja Kirde-India osariigid. Igasugune turism on seal keelatud. Eelnev nimekiri võib iga hetk muutuda.

India on sulgenud maismaapiiripunktid 15. märtsist Nepali, Bangladeshi, Bhutani ja Myanmariga ning 16. märtsist Pakistaniga.

 

SRI LANKA

Alates 15. märtsist kuni 29.märtsini on Sri Lankale keelatud maanduda reisilennukid Prantsumaalt, Hispaaniast, Saksamaalt, Šveitsist, Taanist, Hollandist, Rootsist ja Austriast.

SRI LANKA lennujaamad suletud 19.3 (4:00) – 25.3

Riigist lubatakse lahkuda lennud, mis veavad lahkuvaid turiste. Kõik 1-15.märtsil riiki sisenejad peavad enne Sri Lankalt lahkumist kindlasti registreerima ennast politseis!

Viisad pikendatakse vajadusel 30 päeva (14.3-12.4)

 

SINGAPUR

Singapurlased, Singapuris pikemaajaliselt töötavad välismaalased või kehtiva pikaajalise viisaga turistid,  kes on viibinud viimase 14 päeva jooksul Hiinas, Iraanis, Itaalias, Prantsusmaal, Saksamaal, Lõuna-Koreas,  Jaapanis, Šveits, Hispaanias, Ühendkuningriigis või üks kõik millises ASEAN riigis, suunatakse Singapurisse naasmisel 14 päevasesse karantiini.

Lühiajalise turismiviisaga isikuid ülalnimetatud riikidest Singapuri sisse ei lasta, sh ei võimaldata neile alates 16.03 ka mitte enam transiiti läbi Singapuri

Kõik Singapuri või läbi Singapuri reisida soovijatele mõeldud oluline info on leitav Tervishoiuministeeriumi kodulehelt:

https://www.moh.gov.sg/news-highlights/details/additional-precautionary-measures-to-prevent-further-importation-of-covid-19-cases

 

BANGLADESH

16. märtsist kuni 31.märtsini ei lubata riiki ühtegi EL kodanikku.